Karasu Belediyesi

Haberler

Giysi Bankası Vatandaşlara Ulaşmaya Devam Ediyor

Giysi Bankası Vatandaşlara Ulaşmaya Devam Ediyor

5 Bin Vatandaşa Ulaşıldı

Eklenme Tarihi : 20 Haziran 2018

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 08.09.2016 tarihinde açılışı yapılan Sosyal Hizmet Merkezi (Giysi Bankası) iki yıldır çalışmalarına aralıksız devam etmekte olup bayram öncesinde de birçok vatandaşımızın ihtiyacını karşılayarak mutlu etmiştir.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı; “Karasulu esnaf ve vatandaşlarımıza bize büyük destek sağladıkları için çok teşekkür ediyoruz” dedi. Tatlı açıklamalarına şu ifadelerle devam etti; “İlçemizde işyeri olan bazı esnaflarımız iş değişikliği sebepleriyle işyerlerini kapatırken ellerinde bulunan kıyafet, ayakkabı vb. gibi malzemelerini ve birçok vatandaşımızda kullanmadığı temiz eşyalarını bize yönlendiriyor. Bizlerde bu eşyaların gerekli tüm bakımlarını yaparak özellikle bayram öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaştırıyoruz.

Bizler, Karasu Belediyesi çatısı altında birçok alana ulaşmaya çalışıyoruz. Örneğin geçtiğimiz aylarda İş değişikliği yapan bir hazır giyim mağaza sahibi, elinde bulunan nişanlık ve gelinlikleri giysi bankamıza yönlendirerek nişan ve düğün yapan birçok vatandaşımıza katkı sağlamamıza yardımcı oldu. Ayakkabı mağazası bulunan bir başka esnafımız iş değişikliği nedeniyle mağazasında bulunan tüm ayakkabıları giysi bankamıza yönlendirerek katkıda bulundu. Yine bir konfeksiyon sahibi vatandaşımız dükkanını kapatırken elindeki kıyafetleri giysi bankamıza bırakarak bize önemli destek sağlamış ve bizlerinde vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermemize yardımcı olmuştur. Kendilerine tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“5 Bin Vatandaşa Ulaşıldı”

Açıldığı günden bu güne kadar vatandaşlarımıza kıyafetten ev eşyasına, hasta bezinden çocuk bezine kadar birçok konuda destek olunduğunu toplamda yardım ulaştırılan vatandaş sayısının 5000’in üzerinde olduğunu belirten Tatlı; “Vatandaşlarımızdan gelen kıyafet ve eşyaların görevli  arkadaşlarımız tarafından düzenlenerek raflara yerleştirilmesi ve gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre bu ürünleri alarak kullanmaları bizlere ayrı bir huzur vermektedir. Bu konuda bize destek olan tüm vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ederek vatandaşlarımızı ziyaret içinde olsa her zaman giysi bankamıza bekleriz” ifadelerine yer verdi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu;  “Giysi bankamızın çalışmalarını yakından takip ediyorum. Sık sık ziyaretlerine giderek buraya gelen vatandaşlarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmek, çalışan arkadaşlarımızın onların memnun ayrılmaları için ellerinden geleni yaptıklarını ve halkımızın da sürekli malzeme göndererek bize bu görevde büyük destek olduklarını hissetmek bizi de ayrıca mutlu etmektedir” dedi.