Karasu Belediye Başkanı

İshak SARI

İshak SARI

01 Eylül 1978 Karasu’da doğmuş. Neriman ve Şuayip SARI çiftinin ilk çocuğu olan, Başkanımız Evli ve 2 çocuk babasıdır.  Doğduğu ilçede ilköğrenimi Karasu Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda, orta öğrenimini Karasu İmam Hatip ortaokulunda, Lise öğrenimini ise Karasu İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır.

Yükseköğrenimini Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünden 18 Mayıs 2003'de mezun olmuş ve İstanbul Barosunda Avukatlık stajını tamamlamıştır. Belediye Başkanımız İshak SARI Avukatlık stajının ardından doğum yeri olan Karasu’da 13 yıl süren avukatlık mesleğini icra etmiştir.

Çeşitli STK’larda görev almış, 2012 yılında Karasu İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğini (Kim-Der ) kuran SARI  2006 - 2008 yılları arasında AK Parti Karasu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve 2011- 2018 yılları arasında Ak Parti Karasu İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde aday gösterilerek Karasu Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve görevine devam etmektedir.