Karasu Belediyesi

Haberler

Muhtarlar Günü Mesajı

Muhtarlar Günü Mesajı

Eklenme Tarihi : 19 Ekim 2020

Başkan İshak Sarı; “İdari teşkilatın bir parçası, demokrasinin özü olan muhtarlık kurumu, milletimizin iradesini yansıtan yerel demokrasinin çekirdek örneğidir” dedi.

“Başkan Sarı’dan Muhtarlar Günü Mesajı”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan İshak Sarı; “Yaşadıkları ve görev yaptıkları yerdeki her türlü sorunu ilgili yerlere aktarma ve takip etme görevini gerçekleştiren muhtarlarımız, vatandaşlarımızın hizmetle buluşturulmasında bizlerin de en yakın çalışma arkadaşıdır. İdari teşkilatın bir parçası, demokrasinin özü olan muhtarlık kurumu, milletimizin iradesini yansıtan yerel demokrasinin çekirdek örneğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde halkımızla devletimiz arasında köprü vazifesi görmektedir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, vatandaşlarımız için yürüttüğümüz çalışmalarda da bizlerin en yakın çalışma arkadaşlarıdır.

Bu vesileyle, köylerinde veya mahallelerinde, yaşadıkları her türlü sorunun çözüme kavuşması için fedakârca mücadele eden muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü yürekten kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum” ifadelerine yer verdi.